Cote
1.01
1000
Maxikombi

Ediția 2018-2019 de Liga Campionilor este o provocare pentru marile cluburi ale Europei de a opri supremația celor de la Real Madrid. Spaniolii au suferit o modificare importantă în această vară: Julen Lopetegui l-a înlocuit pe Zinedine Zidane, antrenorul care le-a adus "galacticilor" 3 trofee consecutive, un record absolut.

Real e echipa care deține recordul greu de egalat al trofeelor cucerite: 13. Locul 2 e ocupat de AC Milan, cu 7, ultimul în 2005.

S-au tras la sorți grupele, grupa B fiind una de foc.

Group G: Real Madrid, Roma, ȚSKA Moscova, Viktoria Plzen

De remarcat este revenirea italienilor de la Inter în Liga Campionilor. După 6 ani, echipa care a câștigat trofeul în 2010, avându-l pe Cristi Chivu titular în finală, se află pe lista formațiilor calificate automat în grupe.

CFR Cluj, campioana României, a încercat să revină și ea în grupele Ligii Campionilor, acolo unde a jucat ultima dată în sezonul 2012-2013. Dar ardelenii au fost eliminați de suedezii de la Malmo și au "retrogradat" în Europa League.

Finala Ligii Campionilor din acest sezon se va disputa pe arena celor de la Atletico Madrid, Wanda Metropolitano.

Tip pariu
Tot Meci Fortuna PLUS: Meci Total goluri rezultat final/total goluri pauza sau final prima repriza rezultat final/ambele echipa marcheaza ambele marcheaza si peste 2,5 goluri ambele marcheaza marcheaza gazdele marcheaza oaspetii Victorie fara egal pauza/final Handicap 0:1 Handicap 1:0 Handicap 0:2 Handicap 2:0 Handicap 0:3 total goluri gazde total goluri oaspeti interval goluri interval goluri gazde interval goluri oaspeti Rezultat Final / Total goluri prima repriza Total goluri prima repriza total goluri gazde prima repriza total goluri oaspeti prima repriza Total goluri prima repriza primul gol minutul primului gol minutul primului gol gazde minutul primului gol oaspeti primul gol / rezultat final a doua repriza total goluri a doua repriza total goluri gazde a doua repriza total goluri oaspeti a doua repriza total goluri a doua repriza prima repriza / a doua repriza repriza cu mai multe goluri total goluri total goluri gazde total goluri oaspeti scor corect scor corect prima repriza scor corect a doua repriza scor corect oricand nu va fi scor corect oricand se va marca in minutul nu se va marca in minutul minutul 0-15 minutul 0-30 minutul 0-60 minutul 0-75 ambele echipe marcheaza in ambele reprize gazdele marcheaza in ambele reprize oaspetii marcheaza in ambele reprize ambele echipe marcheaza in prima repriza ambele echipe marcheaza in a doua repriza gazdele marcheaza in prima repriza oaspetii marcheaza in prima repriza gazdele marcheaza in a doua repriza oaspetii marcheaza in a doua repriza Gazdele castiga la 0 Oaspetii castiga la 0 Gazdele castiga ambele reprize Oaspetii castiga ambele reprize Gazdele castiga cel putin o repriza Oaspetii castiga cel putin o repriza primul gol in prima repriza primul gol in a doua repriza