1.01
1000
Maxikombi

Pe 24 august, începe cel de-al 56-lea sezon de Bundesliga. Este prima ediție din care va lipsi Hamburger SV, singura echipă care a participat la toate edițiile după Primul Război Mondial.

Bayern își va apăra titlul pentru a 7-a oară consecutiv și e greu de crezut că va avea un adversar care să-i poată pune mari probleme.

Bavarezii și-au schimbat antrenorul în această vară. Niko Kovaci a fost ales ca succesor pentru Jupp Heynckes. Și la Borussia Dortmund s-a schimbat banca tehnică. Elvețianul Lucien Favre va încerca să formeze o echipă care să se poată bate cu marii rivali.

Bayern a câștigat titlul sezonul trecut cu un avans imens: 21 de puncte în fața locului 2, ocupat de Schalke 04. Campioana a avut cel mai bun atac, 92 de goluri marcate și cea mai bună defensivă: 28 de goluri primite. Dortumund a terminat pe 4, la egalitate de puncte cu Hoffenheim.

Polonezul Robert Lewandowski n-a avut rival în clasamentul golgheterilor, cu 29 de goluri înscrise. Pe 2 s-a situat atacantul lui Freiburg, Nils Petersen, cu 15.

La capitolul achiziții, Bayern a punctat cu 3 jucători tineri: Alphonso Davies (18 ani), Leon Goretzka (23 de ani) și Serge Gnabry (22 de ani).

Dortmund i-a adus pe Abdou Diallo, de la Mainz, și pe danezul Thomas Delaney, de la Werder Bremen.

Alexandru Maxim e singurul fotbalist român care joacă în Bundesliga, la Mainz.

Fortuna Düsseldorf și FC Nürnberg sunt echipele nou-promovate.

Tip pariu
Tot Meci Fortuna PLUS: Meci Total goluri rezultat final/total goluri pauza sau final prima repriza rezultat final/ambele echipa marcheaza ambele marcheaza si peste 2,5 goluri ambele marcheaza marcheaza gazdele marcheaza oaspetii Victorie fara egal pauza/final Handicap 0:1 Handicap 1:0 Handicap 0:2 total goluri gazde total goluri oaspeti interval goluri interval goluri gazde interval goluri oaspeti Rezultat Final / Total goluri prima repriza Total goluri prima repriza total goluri gazde prima repriza total goluri oaspeti prima repriza Total goluri prima repriza primul gol minutul primului gol minutul primului gol gazde minutul primului gol oaspeti primul gol / rezultat final a doua repriza total goluri a doua repriza total goluri gazde a doua repriza total goluri oaspeti a doua repriza total goluri a doua repriza prima repriza / a doua repriza repriza cu mai multe goluri total goluri total goluri gazde total goluri oaspeti scor corect scor corect prima repriza scor corect a doua repriza se va marca in minutul nu se va marca in minutul minutul 0-15 minutul 0-30 minutul 0-60 minutul 0-75 gol in prima repriza gol in a doua repriza ambele echipe marcheaza in ambele reprize gazdele marcheaza in ambele reprize oaspetii marcheaza in ambele reprize gazdele marcheaza in prima repriza oaspetii marcheaza in prima repriza gazdele marcheaza in a doua repriza oaspetii marcheaza in a doua repriza Gazdele castiga la 0 Oaspetii castiga la 0 Gazdele castiga ambele reprize Oaspetii castiga ambele reprize Gazdele castiga cel putin o repriza false