Cote
1.01
1000
Maxikombi

Premier League e campionatul din Europa care adună la start cele mai multe echipe, care la prima vedere, par capabile să câștige titlul. Prima etapă din Anglia a început pe 11 august.

Dacă Leicester a reușit minunea în 2015-2016, ultimele două sezoane au fost dominate de cluburi uriașe: Chelsea și Manchester City.

Această stagiune e o provocare pentru Chelsea, Manchester United, Tottenham, Liverpool și Arsenal să împiedice supremația echipei antrenate de Pep Guardiola.

Așa cum ne-a obișnuit, Premier League e un festival al transferurilor spectaculoase. Manchester United a deschis balul cu Fred, transferat de la Șahtior. Campioana Manchester City a mutat cu Riyad Mahrez, mijlocașul celor de la Leicester. Arsenal a mutat cu uruguayanul Lucas Torreira, în timp ce Chelsea și-a întărit mijlocul cu "napoletanul" Jorginho. "Albaștrii" s-au despărțit de Courtois, vândut la Real Madrid, dar l-au transferat pe o sumă record pe spaniolul Kepa.

Naționala României are un reprezentant în noul sezon de Premier League. Florin Andone a lăsat Spania pentru o mare provocare: va evolua pentru Brighton în cel mai puternic campionat al lumii.

De remarcat este că echipele de top și-au păstrat antrenorii din sezonul trecut, cu două excepții: Arsenal, unde Unai Emery l-a înlocuit pe Arsene Wenger și Chelsea, care a decis să se despartă de Conte după un sezon dezamăgitor. Maurizio Sarri a primit provocarea de a forma o nouă echipă de titlu la "albaștri".

Pentru Manchester City va fi foarte greu să repete performanțele sezonului trecut din campionat: a atins cifra 100 la capitolul puncte obținute, a avut doar 2 înfrângeri în 38 de etape și a marcat 106 goluri.

Wolverhampton, Cardiff și Fulham sunt formațiile nou-promovate în Premier League.

Tip pariu
Tot Meci Fortuna PLUS: Meci Total goluri rezultat final/total goluri pauza sau final prima repriza rezultat final/ambele echipa marcheaza ambele marcheaza si peste 2,5 goluri ambele marcheaza marcheaza gazdele marcheaza oaspetii Victorie fara egal pauza/final Handicap 0:1 Handicap 1:0 Handicap 0:2 Handicap 2:0 Handicap 0:3 Handicap 3:0 total goluri gazde total goluri oaspeti interval goluri interval goluri gazde interval goluri oaspeti Rezultat Final / Total goluri prima repriza Total goluri prima repriza total goluri gazde prima repriza total goluri oaspeti prima repriza Total goluri prima repriza primul gol minutul primului gol minutul primului gol gazde minutul primului gol oaspeti primul gol / rezultat final a doua repriza total goluri a doua repriza total goluri gazde a doua repriza total goluri oaspeti a doua repriza total goluri a doua repriza prima repriza / a doua repriza repriza cu mai multe goluri total goluri gazde total goluri oaspeti scor corect scor corect prima repriza scor corect a doua repriza se va marca in minutul nu se va marca in minutul minutul 0-15 minutul 0-30 minutul 0-60 minutul 0-75 gol in prima repriza gol in a doua repriza ambele echipe marcheaza in ambele reprize gazdele marcheaza in ambele reprize oaspetii marcheaza in ambele reprize ambele echipe marcheaza in prima repriza ambele echipe marcheaza in a doua repriza gazdele marcheaza in prima repriza oaspetii marcheaza in prima repriza gazdele marcheaza in a doua repriza oaspetii marcheaza in a doua repriza Gazdele castiga la 0 Oaspetii castiga la 0 Gazdele castiga ambele reprize Oaspetii castiga ambele reprize Gazdele castiga cel putin o repriza Oaspetii castiga cel putin o repriza penalti cartonas rosu cartonase galbene total cartonase galbene gazde total cartonase galbene oaspeti total cartonase galbene prima repriza total cartonase galbene prima repriza gazde total cartonase galbene prima repriza oaspeti total cartonase galbene a doua repriza total cartonase galbene a doua repriza gazde total cartonase galbene a doua repriza oaspeti total cornere total cornere gazde total cornere oaspeti total cornere prima repriza total cornere prima repriza gazde total cornere prima repriza oaspeti total cornere a doua repriza total cornere a doua repriza gazde false