Analiză

1.5.2024

1.6.2024

pic

Sâmbătă, de la ora 20:30, FC Voluntari primește vizita celor de la FC Botoșani, în etapa a doua din campionatul României. Moldovenii au început foarte bine noua stagiune, chiar dacă au primit două goluri de la Chindia, pe teren propriu. Voluntariul a reușit o surpriză în deplasarea cu Petrolul, astfel că echipa lui Liviu Ciobotariu arată că are pretenții justificate pentru calificarea în play-off.

• Voluntari și Botoșani au emizat de 3 ori în ultimele 4 dueluri directe, de fiecare dată 1-1
  • S-au marcat Sub 2.5 goluri în ultimele 4 dueluri directe consecutive (o victorie Botoșani)
  • Pariuri populare: Sub 2.5 goluri, Șansă dublă X2 la pauză